Spektakularne zwycięstwo załóg AAT

Jaktorów, Lipiec 2018

Na lotnisku Wolsztyńskiego Stowarzyszenia lotniczego w dniach 29 czerwca – 1 lipca zostały rozegrane Mikrolotowe Zawody Polski. Zawody w Powodowie są kwalifikacją pilotów do Mikrolotowego Pucharu Polski 2018 oraz cyklem przygotowań kadry AAT do Mikrolotowych Mistrzostw Świata.

Inauguracyjny start lotniczego sezonu 2018 dla zespołów Aviation Artur Trendak na pewno można zaliczyć do udanych. Route Planner (osoba odpowiedzialna za przygotowanie tras i zadań konkurencji nawigacyjnych) przygotował dla zawodników liczne niespodzianki na trasach przelotu, natomiast nie sprawiły one kłopotu naszym pilotom.

Mistrzostwo w klasie GL-2 po fenomenalnym starcie i pracy zespołowej zdobyła załoga Wiatrakowca SP-XXLX  Marcin Majsterek oraz Dominika Jurkiewicz. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji fair play na drugi miejscu uplasowała się załoga Wiatrakowca SP-XXSX Dariusz Szymańczak i Maciej Marszałek.

Klasyfikacja mistrzowska w klasie GL-2:

1 Miejsce: Marcin Majsterek / Dominika Jurkiewicz

2 Miejsce: Dariusz Szymańczak / Maciej Marszałek

3 Miejsce: Andrzej Rybski

Gratulujemy wszystkim pilotom ukończenia zawodów i widowiskowej rywalizacji do samego końca.